شنبه 11 بهمن 1399 / 08:31|کد خبر : 4123|گروه : اقتصادی

وعده های که هیچوقت عملی نشد؛

پروژه ای کلنگ زنی نشده و مسئولانی که خبر از افتتاح کارخانه های پایین دستی آن می دهند!

پروژه ای کلنگ زنی نشده و مسئولانی که خبر از افتتاح کارخانه های پایین دستی آن می دهند!

کلنگ زنی پتروشیمی بعث کردستان بعد از 4 سال به وادی فراموشی سپرده شده و این روزها خبر از افتتاح کارخانه های پایین دستی این پروژه توسط مسئولان استان به گوش می رسد.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، استان کردستان مانند سایر استان های دیگر کشور از معضل بیکاری و به تبع آن مهاجرت رنج می برد و هر از چند گاهی با هیاهوی مسئولان که صدای خود را در بوق و کرنا کرده که کردستان صاحب کارخانه و مراکز تولیدی می شود گوش فلک را کر کرده و بارقه ای از امید در دل مردم به ویژه جوانان تحصلیکرده این دیار جرقه می زند.

 

یکی از شهرهای استان کردستان که به شهر پروژه های افسانه ای مبدل شده است شهر بیجار است، شهری اگر یک سوم پروژه هایی آنها هم به مرحله آغاز بکار و تولید می رسید در رشد و توسعه اقتصادی شهرستان بیجار نقش مهمی داشت.

 

محال است مردم شهرستان بیجار خبر اسفند ماه سال 90 که با حضور محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور وقت کلنگ احداث کارخانه خودرو سازی سایپا بر زمین زده شده را فراموش کنند.

 

کلنگ زنی که رسانه ای شدن آن موجب ایجاد کاروان همراه شور و شادی در بین جوانان شهر شد و بعلت بی تدبیری مسوُولان این شادی در دل مردم دوام چندانی نیاورد به فراموشی سپرده شد.

 

 

 

این کلنگ زنی های بی سرانجام به همینجا ختم نمی شود و در دوره های مختلف با حضور مسوُولان استانی شاهد کلنگ زنی ها بودیم که بعد از گذشت چند سال تا کنون به سرانجام نرسیده است.

 

پروژه ای که بعد از چهار سال فقط یک تابلو از آن نصب شده است

 

در ایام هفته بسیج سال 95 علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار طی سخنانی در مسجد حضرت محمد(ص) از کلنگ زنی بزرگترین پروژه سرمایه گذاری استان کردستان به نام پتروشیمی با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان خبر داد.

 

چهار سال از وعده کلنگ زنی پروژه پتروشیمی بعثت کردستان توسط استاندار و فرماندار بیجار می گذرد اما خبری از عملی کردن این وعده نیست!

 

 

 

واحد پتروشیمی بیجار اگر به عنوان تکمیل کننده پتروشیمی کردستان و توسعه صنایع پایین دستی در منطقه مورد نظر قرار بگیرد، می‌تواند دستاوردهایی همچون اشتغال آفرینی و توسعه تولید داخلی محصولات پتروشیمی را محقق نماید.

 

در حال حاضر بعد از گذشت چهار سال از این وعده موضوع پتروشیمی به کلاف سردرگم تبدیل شده است و همچون بسیاری از موضوعات دیگر شهرستان به موضوعی لاینحل تبدیل شده است.

 

 

 

کارخانه گروس نخ کردستان در پایین دستی پتروشیمی بعثت راه اندازی می شود

 

داستان کلنگ زنی ها در شهرستان بیجار به همین تعداد بسنده نمی شود این روزها خبری مبنی بر دیدار مهندس خلخالی مدیرکارخانه پتروشیمی بعثت کردستان و مهندس ناصری مدیر کارخانه گروس نخ کردستان با فرماندار بیجار در فضای منتشر شده است که مطالبی در حد لطیفه های قشنگ سال در آن رد و بدل شده است.

 

در این دیدار مدیر کارخانه پتروشیمی بعث کردستان که در حال حاضر فقط یک تابلو در حد فاصل بیجار دیواندره دارد بیان داشت: پتروشیمی بعثت کردستان در شهرستان بیجار اجرا میشود و بزرگترین پروژه اقتصادی کردستان خواهد بود و دارای حداقل 15کارخانه پایین دستی است.

 

وی افزود: اولین کارخانه پایین دستی که همزمان با کارخانه پتروشیمی کلنگ زنی میشود کارخانه تولید نخ پلی استر خواهد بود که به نام کارخانه گروس نخ کردستان به ثبت شرکتها معرفی و در حال ثبت است و محل اجرای آن درکنار کارخانه پتروشیمی بعثت اجرا میگردد.

 

مدیر کارخانه پتروشیمی بعث کردستان اظهار داشت: اشتغال ثابت کارخانه گروس نخ کردستان  175 نفر پیش بینی و صدها شغل غیر ثابت هم ایجاد میکند و در جنب  50 هکتار زمین کارخانه پتروشیمی مقدار   2هکتار زمین به این  کارخانه اختصاص که در حال انتقال سند به نام سرمایه گذار است.

 

وی تصریح کرد: انشالله بتوانیم اغلب کارخانه های جانبی دیگر پتروشیمی هم بعد از اجرای این دو کارخانه برنامه ریزی و سرمایه گذاری گردد.

 

با خواندن این مطالب این سوال در ذهن هر شهروند بیجاری ایجاد می شود این دروغ ها تا کی ادامه دارد و چرا مسوُولان می خواهند مردم را بازیچه دست خودشان کنند، چرا بعد از 5 سال از خبر کلنگ زنی پتروشیمی بیجار که هنوز به سرانجام نرسیده سخن از افتتاح کارخانه های است که فقط روی کاغذ تعریف می شود؟!

 

انتهای پیام/برچسب ها :

پتروشیمی بعثت کردستانبیجارایجاد کارخانه های پایین دستیوعده های دروغکارخانه نخ کردستان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ