چهارشنبه 6 اسفند 1399 / 09:41|کد خبر : 4178|گروه : فرهنگی

امام جمعه اهل سنت بیجار:

الگوبرداری از مدیریت جهادی و سیاسی حضرت علی(ع) بهترین راهنما برای دولتمردان

الگوبرداری از مدیریت جهادی و سیاسی حضرت علی(ع) بهترین راهنما برای دولتمردان

ماموستا لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: : الگو برداری از درایت سیاسی و مدیریت جهادی اجتماعی اقتصادی فرهنگی حضرت علی (ع) بهترین راهکار برای رفع مشکلات در کشور توسط دولتمردان است نه سرسپردگی و تسلیم استکبار شدن.

ماموستا لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران ضمن تبریک فرا رسیدن 13 رجب ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر اظهار داشت: حضرت علی (ع) تربیت شده مکتب نبوی است و الگوی جامع و کامل برای مردان عالم است.

 

 وی افرود: حضرت علی (ع)  شخصیتی برجسته است که پیامبر اکرم(ص) در موردش فرمودند علی به منزله هارون نسبت به موسی است برای من ؛ و در حدیثی دیگر بیان کرده من شهر حکمتم و علی(ع) دروازه آن است.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت:  این فضیلت و صدها فضیلت دیگر به عنوان کسی که همواره در رکاب پیامبر بوده است، پدری الگو و نمونه آشکاری از آینه تمام عیار پیامبر در جامعه که فرزندانی شجاع و دانشمند و امام تربیت کرده است.

 

ماموستا محمدیان ادامه داد: در زمانی که زمام امور در دست حضرت علی (ع) بود مشکلات فراوانی در جامعه روی می دهد که بسیاری از آنها پیکره اسلام را نشانه می رود از جمله وجود خوارج که درایت و رهبری در کنترل امور و حفظ اصول اسلامی نشان از روح بزرگ ایشان است که زبان و قلم از وصفش ناتوان می باشد.

 

وی عنوان کرد: نحله های انحرافی که هر کدام از طریقی با نقشه منافقین و دشمنان اسلام بعد از پیامبر (ص) در حال ریشه دواندن در امت اسلامی بود مدیریت سیاسی سیدنا علی و آگاهی بخشی مردم جامعه توسط ایشان واقعیت ها را آشکار ساخت و شالوده اصلی دین حفظ گردید.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار تاکید کرد: الگو برداری از درایت سیاسی و مدیریت جهادی اجتماعی اقتصادی فرهنگی حضرت علی (ع)  بهترین راهکار برای رفع مشکلات در کشور توسط دولتمردان است نه سرسپردگی و تسلیم استکبار شدن.

 

ماموستا محمدیان بیان داشت: در در عصر امام علی(ع)  دشمن در تلاش برای تغییر اندیشه ها و سبک زندگی مردم جامعه بود که الگو بودن خانواده و فرد امام جامعه و تبیین حقایق و برنامه های دشمن توسط حضرت ایشان و ملزم کردن کارگزاران نظام در رویه زندگی با تأسی از پیامبر صلوات الله علیه وآله وسلم راهکار بنیادین پیشگیری از اضمحلال فرهنگ مدنی و سبک زندگی اسلامی بود.

 

وی ادامه داد: نقش پدر گونه برای جامعه و حفظ جایگاه پدر به عنوان پشتیبان و آموزگار فرزندان در خانواده و حفظ مرجع بودن برای افراد و عموم مردم و دلسوزی های بی حد و مرز و خیرخواهی برای اصلاح رفتار همگانی و ملزم بودن به اصول اسلامی بهترین الگوهای رفتاری اعتقادی است که هر فردی در جامعه باید از حضرت علی علیه السلام به عنوان نمونه ای از اولیای الهی برای خود برای به سعادت رسیدن در دنیا و آخرت و حفظ بنیان خانواده و جامعه سالم و داشتن زندگی پر از برکت ، الگوبرداری کند.

 

امام جمعه اهل سنت بیجار خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم (سص) حضرت علی (ع) را در مدینه به عنوان برادر خود انتخاب فرمود؛ او را بمنزله هارون نسبت به موسی معرفی کرد، و دوستداران ایشان را دوست داشتنی و دشمنانش را شقاوتمند و بدبخت اعلام کرد ، محبان علی علیه السلام را مومن و کینه توزان نسبت به ایشان را منافق شناساند و . . . آیا او الگویی کامل در همه امور و مورد تأیید خدا و رسولش نیست!

 

ماموستا محمدیان گفت: حضرت علی (ع) آینه اصلاح همه نیازهای فردی و اجتماعی از جانب خدا و پیامبر برای همه ماست ، خداوند متعال ما را از محبان واقعی و رهروان مخلص ایشان گرداند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

حضرت علی (ع)الگوی جامعهدولتمردانامام جمعه اهل سنت بیجارماموستا محمدیان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ