چهارشنبه 13 اسفند 1399 / 12:48|کد خبر : 4190|گروه : اجتماعی

یادداشت؛

بازی توکلی با اعضای شورای شهر بیجار

بازی توکلی با اعضای شورای شهر بیجار

مازیار توکلی عضو روشندل شورای شهر بیجار که با بالاترین رأی وارد شورای شهر بیجار شد، از همان روزهای ابتدایی شورای شهر را وارد حاشیه کرد.

به گزارش بیجار بام ایران، مازیار توکلی عضو روشندل شورای شهر بیجار که با بالاترین رأی وارد شورای شهر بیجار شد، از همان روزهای ابتدایی شورای شهر را وارد حاشیه کرد.

 

وی یکی از طرفین اصلی جریان شکایت شوراها از یکدیگر بود که تقریبا می توان گفت اولین و اصلی ترین شکاف میان شورا را رقم زد و تا این لحظه و پس از ۴ سال، هنوز هم تعدادی از شوراها به خاطر این مسئله، باهم اختلاف دارند.

 

توکلی بعدها و در انتخابات نمایندگی مجلس، حاشیه ی جدیدی ایجاد کرد و فیلم وی در اطراف صندوق های اخذ رأی پخش شد که باز هم باعث واکنش اعضای دیگر شورا شد.

 

از دیگر حواشی توکلی، استعفای وی از عضویت در شورا بود که توسط کمیته انطباق هم تایید شد اما خود توکلی که استعفا داده بود، برای برگشت به شورا دوباره شکایت کرد و با رأی دیوان، دوباره به شورا بازگشت.

 

توکلی بار دیگر هم اعضای شورای شهر بیجار را به بازی گرفت و این بار کاندیدا شدن وی به عنوان رئیس شورا بود که با ۴ رأی انتخاب شد اما در مقابل و برای انتخاب نایب رئیس، به شخصی که به او رأی داده بود برای ریاست، رأی نداد و به رقیب خودش رأی داد که نایب رئیس شود.

 

توکلی به اینها هم اکتفا نکرد و دوباره اعضای فرهیخته ی شورای شهر بیجار را به بازی گرفت و نبوغ و قدرت لابیگری خود را به رخ آنها کشید.

 

بازی آخر اینگونه رقم خورد که مازیار توکلی از ریاست شورا استعفا داد و استعفای وی توسط اعضای شورا تصویب و به کمیته انطباق ارسال شد و باز هم با تایید کمیته انطباق، توکلی از ریاست کنار گذاشته شد و با رأی گیری مجدد، شهبازیان رئیس شورا شد، اما توکلی بازهم پشیمان شد و وقتی دید پشیمانیش در شهر بیجار سودی ندارد، دوباره به مراجع بالاتر مراجعه کرده و با کمال تعجب، باز هم شکایتش تایید و حکم برگشت به ریاست شورای شهر برایش صادر شد و از روز ۱۲ اسفند، دوباره وی به عنوان رئیس، سکوی شورای شهر را در دست گرفت و بازهم ۶ نفر عضو شورای شهر در برابر قدرت توکلی تسلیم شدند.

 

در پایان لازم است چند نکته یادآور شویم:

اول اینکه نتیجه آن همه دادگاه و پاسگاه رفتن و ایجاد شکاف میان شورا، چه شد؟

دوم اینکه نتیجه ی شکایت اعضای شورا از توکلی بابت انتشار آن کلیپ انتخاباتی چه شد و چرا در شورای حل اختلاف استان مسکوت مانده است؟

سوم اینکه توکلی به عنوان رئیس شورا، باید موارد زیر را مستقیما و شخصا انجام دهد:

- مسئولیت امور اداری و مالی شورا

- تعیین دستور جلسه ، زمان ونوع جلسه و اداره جلسات ( عادی یا فوق العاده ) شورا

- دعوت از مقامات موضوع ماده 11 قانون شوراهای اسلامی کشور و سایر اشخاص که شورا ضرورت حضور انها در جلسات شورا یا کمیسیونهای شورا تشخیص دهد .

- دعوت از اعضا ، و تقسیم کار بین اعضا ، و کمیسیونهای شورا

- پیگیری مصوبات شورا

_ابلاغ کتبی موارد اعتراض و ایراد اعضاء که به صورت روشن به رئیس شورا تقدیم شده است به عنوان تذکر به شهردار و پاسخ کتبی یا شفاهی شهردار در خصوص تذکر ابلاغی آن در جلسه شورا .

- کلیه مکاتبات رسمی شورا با امضای رئیس شورا است .

آیا توکلی قادر است شخصا وظایف مربوط به رئیس شورای شهر را انجام دهد؟

اگر نامه ای توسط وی و با متنی خلاف آنچه که برایش خوانده می شود، امضا شود، مسئولیتش با چه کسی است؟

 

یادداشت از مهدی باشوکی

 

انتهای پیام/



برچسب ها :

مازیار توکلیروشندلرییس شورای شهر بیجار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ