شنبه 19 تیر 1400 / 09:43|کد خبر : 4321|گروه : فرهنگی

حرکت ضد فرهنگی که به سرعت نور در حال گشترش است؛

سکوت مسوولان فرهنگی در مقابل بی عفتی و بدحجابی قابل پذیرش نیست/حجاب موجب افزایش قدر و منزلت بانوان است

سکوت مسوولان فرهنگی در مقابل بی عفتی و بدحجابی قابل پذیرش نیست/حجاب موجب افزایش قدر و منزلت بانوان است

در حالیکه دشمنان ما از طریق های مختلف به جنگ با اعتقادات ما آمده اند و پروژه حیازدایی همچنان ادامه دارد، مسوولان ما در غار اصحاب کهف محصور شده اند و بدون هیچ عکس العملی میدان را برای این عمل ناپسند باز گذاشته اند.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، پدیده شوم بدحجابی از معضلات فرهنگی است که به سرعت نور در حال گسترش در جامعه است و نیازمند ارائه برنامه های کارشناسی شده از سوی متولیان فرهنگی است.


هفدهم دی ۱۳۱۴ همان روزی است که رضاشاه به همراه همسر و دخترانش که حجاب بر سر نداشتند، در جشن فارغ‌التحصیلی دختران دانشسرای مقدماتی حضور یافت، و آن زمان این روز، روز کشف حجاب نام گرفت.

 

پس از آن نیز برداشتن چادر از سر زنان به اجبار، بخشی از وظیفه مأموران انتظامی شده بود ولی بسیاری از زنان، برای حفظ حجاب از منازل خارج نمی‌شدند و خود را در خانه حبس می کردند وعده ای نیز تلاش می‌کردند تا حجاب خود را در کوچه و خیابان، به دور از چشم مأمورین، حفظ کنند.

 

یکی از مسائلی که دشمنان اسلام روی آن بسیار سرمایه گذاری کرده اند، رواج بی حجابی و برداشتن چادر و یا روسری از سر خانم ها است و در این میان استدالال های زیادی را به میان می آورند که همگی پوچ و بی ارزش است دشمنان یادگار حضرت زهرا(س) را با ترفند خود به زیر سوال می برند و حجاب را نوعی زندانی کردن می دانند.

 

یکی از موضوعاتی که هر ساله با شروع فصل تابستان شاهد عود کردن آن هستیم بدحجابی و بی حجابی است.شهر بیجار با توجه به قدمت فرهنگی و مذهبی آن نیز چند سالی است که دامنگیر این معضل به ویژه در فصل تابستان شده است.

 

 

 

 

در فصل زمستان به دلیل سردی هوا کسی فرصت عرض اندام ندارد اما در تابستان این مسئله به وفور مشاهده می شود و بررسی این مسئله قابل تامل است و چنین افرادی با رعایت نکردن حجاب در محیط اجتماعی حقوق شهروندی را زیر پا می‌گذارند.

 

در سایه غفلت مسئولان برخی خیابان های شهر بیجار در ایام گرم تابستان تبدیل به نمایشگاه مد و لباس تابستانی از نوع عریانش شده است که مروج بی عفتی و بی حجابی است.

 

با گرم شدن هوا، حرف و حدیث‌ها  هم در مورد موضوع حجاب و مشاهده بی‌حجابی در سطح جامعه نیز گرم می‌شود البته مسئله بی‌حجابی تنها در خانم‌ها دیده نمی‌شود و امواجش آقایان را نیز با خود برده است تی‌شرت‌های بسیار تنگ و کوتاه و آرایش‌های مو و صورتی که چهره برخی پسران را از شمایل انسان دور کرده است.

 

استفاده از مانتوهای بدن نما ، ساپورت های تنگ، روسری های که فقط پشت گردن را گرفته با آرایش های غلیظ همه الگو گرفته از فرهنگ غربی ست که در حال ترویج بی حیایی در خیابان های سطح شهر بیجار هستند.

 

بی حجابی و ترویج بی عفتی در جامعه نشات گرفته از مسائل فراوانی است که بی آگاهی طرف ، تقلید کورکورانه ، عقده های روانی و کمبود محبت ، دوستان ناباب ، تهاجم فرهنگی و خود باختگی نقش موثری در این ولنگار فرهنگی دارد.

 

منشا دیگر بدحجابی زنان، عدم اطلاع و آگاهی مردان اعم از پدر و شوهر و برادر و.. از دین می‌باشد به عبارت دیگر بدحجابی زن نشانه نداشتن تعصب دینی و غیرت مرد است. مگر می‌شود مردی غیرت داشته باشد و زن و دختر و خواهرش بدحجاب بیرون بیایند؟

 

 

 

ویترین مغازه ها مامنی برای تهاجم فرهنگی دشمنان

 

آنچه که امروز در پاساژها و بازار بیجار به خوبی نمایان است، ویترین مغازه ها است که به وسیله ای برای تهاجم فرهنگی و ترویج برهنگی و بی عفتی تبدیل شده است.

 

در شهر بیجار گروس که در زمانی نه چندان دور به قم کردستان مشهور بود و مردان و زنانی بودند که کلمه غیرت معنا و مفهوم نوی می بخشیدند اما امروز با توجه به فعالیت دشمنان دیگر خیلی رنگ آن غیرت های ناب دیده نمی شود.

 

با گشت و گذاری در پاساژها و بلوار این شهر که به تازگی مغازه های رنگ و لعاب دار دیده می شود، مانکن های بی جان با لباس های رنگارنگ و مدل های عجیب و غریب که نماد برهنگی و بدحجابی است خودنمایی می کند.

 

متاسفانه برخی فروشندگان بوتیک ها در بیجار به دور از فرهنگ و قدمت این شهر قدیمی مانکن های را به صورت عریان در پشت ویترین مغازه های خود به نمایش می گذارند که موجب قبح زدایی برخی مسائل اعتقادی می شود و از همه بدتر سکوت مسوولان فرهنگی شهر است که به طور عادی از کنار این مسائل رد می شوند.

 

 

 

مانکن های باربی با حجابی برگرفته از غرب در ویترین اکثر بوتیک فروشی های بیجار خودنمایی می کند که نقش موثری در ترویج بدحجابی در این شهرستان دارد و مسوولان و اتحادیه اصناف هم بدون هیچ توجه ای از کنار این مسائل رد می شود.

 

در حالیکه دشمنان ما از طریق های مختلف به جنگ با اعتقادات ما آمده اند و پروژه حیازدایی همچنان ادامه دارد، مسوولان ما در غار اصحاب کهف محصور شده اند و بدون هیچ عکس العملی میدان را برای این عمل ناپسند باز گذاشته اند.

 

 

 

حجاب و عفاف ضامن سلامت جامعه است

حجت الاسلام علی مرادی امام جمعه بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی با اشاره به 21 تیرماه 1314 سالروز کشف حجاب رضاخانی اظهار داشت: حکومت رضاخانی به دلیل مصیب های بزرگی که برای تاریخ کشور ایران به وجود آورد بی دین ترین حکومت بعد از الام به حساب می آید.

 

وی با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف دو مقوله مهم در تامین سلامت جامعه و ضامن حفظ کانون خانواده است، افزود: ایندو مقوله مهم به مردان و زنان ما این امکان را می دهد تا در محیطی سالم و به دور از هرگونه آلودگی در کنار یکدیگر به انجام فعالیت های اجتماعی بپردازد.

 

امام جمعه بیجار گفت: 21 تیرماه روز عفاف و حجاب و یادآور حضور زنان مؤمن ایران در برابر تصمیم‌های مستبدانه رضاشاه در راستای کشف حجاب و کشتار مسجد گوهرشاد است که این درس تاریخ، نشان می‌دهد که ملت ایران تا پای جان در برابر اعتقادات دینی خود ایستادگی می‌کنند.

 

حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه یکی از دسیسه‌های دشمن برای ضربه‌زدن به نظام و انقلاب اسلامی ترویج بی‌بندوباری و فساد در بین جوانان است، افزود: دشمنان همواره قصد دارند با شیوه‌های جدید اقدام به ترویج بی‌حجابی و سست کردن ایمان و اعتقادات مردم کنند و از این رو هوشیاری بیش از پیش مسؤولان و والدین در این زمینه بسیار ضروری است.

 

وی با تاکید بر اینکه امروز بحث خانواده های در جامعه اسلامی مهمتر از هر چیزی است و مورد هدف دشمنان قرار گرفته است، بیان داشت: بد حجابی و بی حجابی مانند ویروسی به جان مردم افتاده و دستگاه های مسوول هر چه سریعتر باید با واکسینه کردن این ویروس مهلک را از بین ببرند.

 

امام جمعه بیجار عنوان کرد: اقدام رضا شاه به دلیل کشف حجاب و مقابله با حجاب اسلامی بود و درنظام جمهوری اسلامی ایران که حاصل خون صدها هزاران شهید است بی حجابی و بدحجابی معنا ندارد و مسوولان هر چه سریعتر در این خصوص اقدام کنند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

حجاب و عفافپدیده شوم حیازداییحجابمانکنترویج بدحجابیبیجارامام جمعه بیجار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ