دوشنبه 28 تیر 1400 / 12:56|کد خبر : 4329|گروه : اقتصادی

مدیرعامل سیمان کردستان عنوان کرد:

قطعی برقی دلیل افزایش قیمت سیمان/ روزانه 3000 تن سیمان و کلینکر تولید می کنیم

قطعی برقی دلیل افزایش قیمت سیمان/ روزانه 3000 تن سیمان و کلینکر تولید می کنیم

مدیر عامل سیمان کردستان گفت: در هفته های اخیر به دلیل بی برقی نتوانستیم ظرفیت های تولیدی خود را محقق کنیم اما؛ این مشکل مقطعی است و با تدبیر دولت و رفع مشکل برق، تولید سیمان از سر گرفته می شود

رضا نیک پور مدیر عامل سیمان کردستان در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران،  ضمن بیان این مطلب گفت: در روزهای اخیر قیمت سیمان تولیدی کردستان افزایش چشمگیری پیدا کرده است و برخی تلاش دارند این اتفاق را به حضور این شرکت سیمانی در بورس کالا گره بزنند اما این ادعا صحیح نیست.

 

وی افزود: سیمان کردستان یکی از شرکت های فعال استان و کشور است که با ظرفیت تولیدی روزانه 3000 تن سیمان و کلینکر سهم خوبی را در رفع نیاز داخلی کشور به این محصول بازی می کند.

 

نیک پور تصریح کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که دولت برای تامین نیاز مشترکان خانگی خود، مجبور به قطع برق صنایع شده است و این یعنی توقف تولید. وقتی تولیدی انجام نشود طبیعی است که محصولی وارد بازار نمی شود و سیمان نیز دپویی ندارد که بگوییم از آن دپو و از داخل انبارها تامین نیاز کنیم.

 

وی ضمن بیان این مهم که بازی جدید برخی افراد ذی نفع از بازار سیمان به زودی نقش برآب می شود گفت: بی شک قرار نیست بی برقی صنایع به مدت طولانی ادامه پیدا کند و این بدان معنی است که به زودی سیمان کردستان با توان بالا در تولید به چرخه و بازار برخواهد گشت و قیمت ها کاهش پیدا می کند.

 

مدیرعامل سیمان کردستان ضمن اشاره به این مطلب که نرخ جهانی سیمان نسبت یک هشتمی با قیمت فولاد دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به قیمت آهن در بورس کالا، افزایش قیمت سیمان به نسبت سایر نهاده های ساختمانی دور از انتظار نیست.

 

وی افزود: فروش سیمان در بورس کالا به دلیل اینکه با توجه به عرضه و تقاضا قیمت گذاری می شود؛ باعث خروج دلالن از چرخه و سرازیر شدن سود سیمان به بنگاه های تولیدی می شود.

 

نیک پور تاکید کرد: بسیاری از شرکت های سیمانی در طی سال های گذشته همواره زیان‌ده بودند و سود این محصول استراتژیک در جیب دلالان ریخته می شد؛ اما حالا با ورود این محصول به بورس کالا و حذف دلالان از چرخه بازار، این امید وجود دارد که شرکت های سیمانی بتوانند سود واقعی فروش محصول خود را دریافت و برای توسعه و نوسازی مجموعه های خود هزینه کنند.

 

وی عنوان کرد: بسیاری از شرکت های سیمانی در طی سال های گذشته همواره زیان‌ده بودند و سود این محصول استراتژیک در جیب دلالان ریخته می شد؛ اما حالا با ورود این محصول به بورس کالا و حذف دلالان از چرخه بازار، این امید وجود دارد که شرکت های سیمانی بتوانند سود واقعی فروش محصول خود را دریافت و برای توسعه و نوسازی مجموعه های خود هزینه کنند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :

سیمان کردستانتوقف تولیدقطعی برقگرانی سیمان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ