یکشنبه 3 مرداد 1400 / 11:16|کد خبر : 4338|گروه : اجتماعی

بیجار بام ایران گزارش می دهد؛

ورود ممنوع ترین خیابانی که رانندگان به آن توجه نمی کنند؛ نه دوربینی تخلفات را ثبت می کند و نه نه پلیس با متخلفان کاری دارد!

ورود ممنوع ترین خیابانی که رانندگان به آن توجه نمی کنند؛ نه دوربینی تخلفات را ثبت می کند و نه نه پلیس با متخلفان کاری دارد!

عد از سالها کش و قوس بالاخره کنارگذر چنگیز قلعه بیجار افتتاح شد، اما به دلیل نبود زیرساخت مناسب در این کنار گذر و نبود علائم راهنمایی و رانندگی همچنان شاهد تردد ممنون کامیون ها و ماشین های باری سنگین در سطح خیابان های بیجار هستیم که زندگی و آرامش شهروندان را تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران، طبق آیین نامه ترافیکی ورود کامیون و ماشین های باری سنگین به دلیل  بزرگی این خودروها و احتمال تصادف و یا ایجاد ترافیک و وارد آوردن خسارات به آسفالت و زیر ساخت های به داخل شهر ممنوع است و در صورت ورود باید برابر مقررات با متخلف برخورد شود، اما گویا بیجار از این امر مستثنی است.

 

 

کمربندی چنگیز قلعه از مهمترین پروژه های عمرانی شهرستان بیجار است که بعد از کش و قوس های فراوان امسال مورد بهره برداری قرار گرفت و با افتتاح آن مردم بیجار به ویژه ساکنان منطقه شهرک مهدیه فرحی و بادامستان امیدوار شدند که دیگر از سر و صدای تردد ماشین های سنگین در امان هستند.
 

 

اما این خوشحالی دوام زیادی نداشت و با وجود گذشته رانندگان ماشین های سنگین باری بدون توجه به قوانین موجود و افتتاح کمربندی در خیابان های بیجار با محوله های چند صد تنی تردد می کنند و داد شهروندان بیجاری را درآورده اند.
 

 

 

صدای ماشین های سنگین آسایشمان را ربوده
 

 

یکی از شهروندان منطقه بادامستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: با وجود اینکه یک ماهی از افتتاح کمربندی چنگیز قلعه می گذرد اما همچنان شاهد تردد ماشین های سنگین در خیابان های فرحی و بادامستان هستیم.
 

 

وی با بیان اینکه از صدای ناهنجار ماشین های باری سنگین به ذلت آمده ایم گفت: باید حتما مسوولان بیجار را قسم بدهیم تا راه چاره اساسی برای این معضل اساسی پیدا کنند.
 

 

این شهروند بیجاری گفت: تحمل این شرایط در این فضل گرم سال که مجبور به باز کردن در و پنجره ها هستیم بسیار سخت است و از مسوولان می خواهیم هر چه سریعتر تکلیف این معضل اساسی را حق شهروندان را ضایع کرده مشخص کنند.
 

 

این شهروند بیجاری ادامه داد: با افتتاح کنار گذر چنگیز قلعه ماموران راهنمایی و رانندگی چرا اجازه تردد به کامیون های سنگین را در شهر می دهند.
 

 

وی عنوان کرد: ورود این تریلی ها با توجه به بزرگی و درازای آن و آلودگی های صوتی برای عابران و ساکنان این مناطق خطر آفرین شده و با تخریب آسفالت صدمات جبران ناپذیری به زیر ساخت ها وارد می کند.
 

 

 

کنار گذر چنگیز قلعه بدون هیچ زیر ساخت و امکاناتی افتتاح شده است!
 

فتحی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بیجار در گفتگو با خبرنگار بیجار بام ایران اظهار داشت: پروژه ای که بعد از سالیان متمادی در ماه گذشته افتتاح شد کمربندی نیست، بلکه یک کنار گذر است که جاده اصلی سنندج را به جاده فرعی قروه وصل می کند.
 

 

وی افزود: مسوولان عمرانی و مهندسین راه سازی بهتر می دانند کمربندی پروژه ای است که تمامی اطراف شهر را بپوشاند، اما این پروژه بعد از چندین سال تعلل بدون هیچ زیر ساخت و امکاناتی مورد بهره برداری قرار گرفته است.
 

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بیجار گفت: متاسفانه در سز تقاطع کنار گذر هیچگونه علائمی برای هدایت رانندگان نصب نشده، مسوولان چگونه انتظار دارند ماشین سنگینی با سرعت 120 و چندین تن بار در سر تقاطع دور بزند که همین اقدام ممکن است موجب بروز حوادث جبران ناپذیر مالی و جانی شود.
 

 

فتحی با تاکید بر اینکه در طول چند هفته اخیر بدون حمایت هیچ دستگاهی برای حفظ آرامش مردم بیجار به صورت قاطعانه با رانندگان ماشین های سنگین که اقدام به تردد در داخل شهر می کنند برخورد کرده ایم، افزود: رانندگان ماشن های سنگین با کمال صراحت جریمه 20 هزار تومانی این تخلف را قبول می کنند و می گویند ما 30 سال است که از این مسیر عبور می کنیم و برای حرکت در مسیر کنار گذر هیچگونه تابلو و علائمی نصب نشده است.
 

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از معضلاتی که رانندگان ماشین های سنگین در شهر بیجار با آن رو به رو هستند نبود پارکنیگ است.
 

 

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی بیجار یکی دیگر از مشکلات این پروژه ناقص عدم توجه به توپوگرافی شهرستان بیجار است و مهم تر اینکه در فصل زمستان با یک بوران و کولاک برف عملا این مسیر بسته می شود.
 

 

فتحی عنوان کرد: در طی مدت اخیر بعد از افتتاح ناقص این طرح عمرانی خودمان به تنهایی و بدون حمایت هیچ دستگاهی چند بنر در ورودی شهر جهت اطلاع رانندگان ماشین های سنگین نصب کرده ایم.

 

 برچسب ها :

کمربندیکنار گذربیجارتردد ماشین های سنگیننارضایتی مردم

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ