یکشنبه 24 مرداد 1400 / 07:30|کد خبر : 4373|گروه : فرهنگی

مهارت آموزی راه حل مقابله با بیکاری/همراهی دولت با کارآفرینان برای ایجاد اشتغال از مهمترین راه مقابله با بیکاری در جامعه است

مهارت آموزی راه حل مقابله با بیکاری/همراهی دولت با کارآفرینان برای ایجاد اشتغال از مهمترین راه مقابله با بیکاری در جامعه است

ایجاد فضای کسب و کار و مهارت آموزی جهت ایجاد اشتغال مهمترین راه حل مقابله با مهاجرت 5 هزار جوانان تحصیلکرده بدون کار در شهرستان بیجار است.

به گزارش خبرنگار بیجار بام ایران،با توجه به ارقام بیان شده توسط مسئولین شهرستان بیجار در حال حاضر بیش از 5 هزار نفر جوان تحصلیکرده جویای کار در شهرستان بیجار وجود دارد.

 

درسالهای اخیر که بیکاری دامن اکثر شهرهای کشور و حتی روستاها را گرفته است و مدیران را با معضلات ودغدغه های زیادی مواجه کرده است، اتخاذ راهکارهای مفید و زود بازده در دست اقدام مسوولین قرارگرفته وهرروز طرحی و برنامه ای را اجرایی می کنند تا برای حل مشکل اشتغال و بیکاری راهکاری بیابند.

 

در این میان روستا ها نیز از آسیب مذکور بی امان نمانده اند واغلب جوانانی که مایلند درروستا بمانند، با بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.لذا باید شرایطی فراهم کرد تا فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نهادینه شود چرا که تنها در صورت توجه به مهارت آموزی است که می توان معضل بیکاری را رفع کرد واین در روستا مصداق بیشتری دارد.

 

در این میان تغییر نظام آموزشی که هم اکنون در کشور اتفاق افتاده بزرگترین تهدید برای نسل جوان است زیرا بسیاری از جوانان پس از یک مقطع تحصیلی به روستا برمی گردند و انتظاردارند این میزان تحصیل آنان را در راه اندازی یک شغل جدید ومستقل یاری کند ولی در واقع این اتفاق فعلا کارساز نشده است.

 

موضو ع داشتن مدرک تحصیلی کاردانی کمترین سطح تحصیلی که امروز جوانان روستا در حال کسب آن هستند، این مدرک گرایی نیز موجب شده است توقعاتی و انتظاراتی را بوجود آورده است.

 

هم اکنون بیش از پنج هزار بیکار که قریب به اتفاق آنان نیز دانش آموخته بیکار که مهارت چندانی نیز ندارند یک معضل برای بیجار است و اثبات می کند، نظام آموزشی بیمار است .

 

اثر بخشی آموزش های فنی و حرفه ای یکی از راه های مقابله با بیکاری است که می توان با برگزاری کلاس های آموزشی و فنی جهت ورود به بازار کار جوانان در راستای آن اقدام کرد. برگزاری کلاس های آموزشی و فنی در مناطق پر جمعیت شهر جهت آشنایی جوانان با بازار کسب و کار از دیگر اقدامات کار ساز مراکز فنی و حرفه ای در راستای مقابله با بیکاری است.

 

حضور کارآفرینان برتر و آشنایی با تجربیات آنها در راستای ایجاد مشاغل فنی و حرفه ای از دیگر اقدامات مهم مقابله با بیکاری است. اما آنچه در این میان موجب رنجش خاطر جوانان شده و به عنوان سدی بزرگ در راستای ایجاد شغل و کار آفرینی است،وام های بلند مدت با بهره های بالا که هیچکدام از جوانان قادر به پرداخت اقساط آن نسیتند.

 

همراهی دولت با کارآفرینان و کوتاه کردن بورکراسی اداری جهت دریافت وام برای ایجاد اشتغال از مهمترین اقدامات دولت در راه مقابله با بیکاری در جامعه است.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ