چهارشنبه 27 بهمن 1400 / 09:41|کد خبر : 4726|گروه : سیاسی

مشکل آفرینی جدید برای کردستانی ها؛

تعلل در انتصاب مدیران موجب رکود کار ادارات در کردستان شده است

تعلل در انتصاب مدیران موجب رکود کار ادارات در کردستان شده است

نمایندگان دولت سیزدهم در استان کردستان چندین ماه است که در محافل سیاسی از تغییر مدیران ارشد استانی و شهرستانی در سریع ترین زمان ممکن خبر می دهند اما با گذشت بیش از 9 ماه از سکانداری دولت سیزدهم در کردستان هنوز شاهد عرض اندام مدیران دولت پیشین و سنگ اندازی های آنان هستیم.

به گزارش بیجار بام ایران، ویایی هر سازمانی به نیروی انسانی توانمند و متخصص آن سازمان بستگی داشته و به هر اندازه در این خصوص حساسیت و دقت نظر انجام شود بهره وری بیشتری به دست خواهد آمد.

 

بدنه اجرایی دولت ها نیز از این امر مستثنی نبوده و با تغییر سیاست ها شاهد تغییر مدیریت ها نیز در سطوح مختلف دولت ها هستیم.

 

در جمهوری اسلامی ایران نیز پس از پیروزی هر کدام از جریان های سیاسی در کشور شاهد تغییر مدیران ارشد، میانی و حتی عملیاتی تا سطوح شهرستان ها و بخش ها هستیم و این مهم به یک عرف مدیریتی تبدیل شده است.

 

دولتمردان در دولت سیزدهم نیز از همان نخستین روزهای پیروزی اعلام کردند که اجازه نخواهند داد که بانیان وضع موجود بر مسند قدرت بمانند و در سریع ترین زمان ممکن برای تغییر مدیران دولت دوازدهم اقدام خواهند کرد.

 

این اعلان جنگ از سوی دولتمردان در دولت سیزدهم موجب گارد بسته مدیران دولت دوازدهم که هنوز بر مسند قدرت بودند، شد و رجزخوانی مدیران دولت سیزدهم تاکنون در استان هایی همچون کردستان عملیاتی نشده است و نه تنها آقای استاندار نتوانسته است چارت معاونان خویش را تکمیل کند بلکه فرمانداران هیچکدام از شهرستان ها در استان نیز هنوز عاملان اجرای سیاست های دولت پیشین هستند.

 

اسماعیل زارعی کوشا طی سه ماه سکانداری مسند اجرایی استان هنوز برای انتصاب معاونت های حساس از جمله معاونت امور اقتصادی استاندار و سازمان صنعت و معدن اقدامی نکرده است و تنها توانسته است سه نفر سرپرست را برای مدیریت ها و معاونت های حوزه استانداری و سه سرپرست را برای برخی ادارات و دانشگاه های استان انتخاب کند.

 

با این روند کند انتخاب و انتصاب مدیران اجرایی در کردستان به این زودی ها نباید شاهد تحولی چشمگیر در راستای رفع دغدغه های مردمی نسبت به عملکرد مدیران و دستگاه های اجرایی استان بود و بدون شک تا پایان سال نخست سکانداری دولت سیزدهم هنوز استان مرزی کردستان درگیر انتصاب مدیران استانی و شهرستانی خواهد بود.

 

اقدامات کند برای انتصاب مدیران و فرماندارانی که خودشان هم چندین ماه است دست کار شسته اند و هر روز انتظار خبر برکناری را می کشند، از جمله معایبی است که به عینه در روند عملکردی دولت سیزدهم در استان کردستان قابل مشاهده است و اگر آقای استاندار تنها به نظرات چند نفر یا یک گروه خاص که وی را احاطه کرده اند بسنده کند نه تنها نخواهد توانست مدیران توانمند و شایسته ای برای ادارات و سازمان های استانی و شهرستانی برگزیند بلکه در نهایت برآیند عمکرد دولت نیز در استان آنچنان مثبت نخواهد شد.

 

وضعیت کنونی استان کردستان در بلاتکلیفی انتصاب مدیران موجب ناخرسندی نیروهای انقلابی و دلسوزان توسعه کردستان شده و بسیاری از کردستانی ها در محافل عمومی و مجازی عدم رضایت خود را از انتصابات و عملکرد کند دولت در استان اعلام کرده اند.

 

انتهای پیام/برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   

ADS In Website

صفحه ها   ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آخرین اخبار   ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پربازدیدترین اخبار یک ماه اخیر   ــــ